Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi
Sağlık turizmi, sağlığın korunması, geliştirilmesi veya hastalıkların tedavi edilmesi amacıyla kişilerin ikamet yerlerinden başka bir ülkeye seyahat ederek sağlık ve turizm olanaklarından yararlanmasıdır. Bu amaçla seyahat eden kişiye sağlık turisti denilmektedir. Eskiden genellikle az gelişmiş ülkelerden, gelişmiş ülkelerdeki sağlık merkezlerine tedavi amacıyla gerçekleşirken sağlık turizmi, günümüzde yön değiştirmiştir. Artık gelişmiş ülkelerden de uygun fiyatlar ve alternatif tedavi olanakları sebepleri ile diğer ülkelere sağlık turistleri gitmektedir.
Türkiye, avrupa ülkelerine yakın konumu düşük maliyetleri ve kaliteli hizmetleriyle her gün giderek artan oranda sağlık turisti çekmektedir.
Uluslararası hastaların en çok tercih ettiği klinik branşlar sırasıyla; Kadın hastalıkları, iç hastalıkları, göz hastalıkları, tıbbi biyokimya, genel cerrahi, diş hekimliği, ortopedi ve travmatoloji, enfeksiyon hastalıkları ve kulak-burun-boğaz, şeklindedir. Bunun yanında Türkiye son yıllarda estetik ve özellikle saç ekimi konusunda dünya çapında bir merkez haline gelmiştir.
Türkiye'de sağlık turizmi alanında faaliyet gösterebilmek için tüm kuruluşların 'Sağlık Turizmi Yetki Belgesi' alması gerekmektedir. Rentek Diyaliz Merkezi 2018 yılından beri bu belgeye sahip ilk diyaliz merkezidir.
Bilindiği gibi diyaliz hastalarının mevcut böbrek hastalıklarına ilaveten birçok başka branşları ilgilendiren hastalıkları da vardır. Bunlar özellikle Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Plastik Cerrahi ve Ortopedi branşlarıdır.
Türkiye doktor kalitesi ve hastane alt yapısı açısından dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Bu nedenle Türkiye, yabacı hastaların hem kaliteli hemde uygun fiyatla tedavi olabileceği nadir ülkelerdendir.
Türkiye konumu, tüm dinleri ve kültürleri bünyasinde barındıran eşsiz bir ülkedir. Ülkemize gelen hastalar hem Türkiye’nin doğal ve tarihi güzelliklerinin hemde ucuz alışverişin keyfini çıkarabilirler.
Sağlık Turizmi
Sağlık Turizmi
Sağlık Turizmi
Diyaliz merkezi olarak biz hastalarımızın tüm tıbbi ihtiyaçlarını karşılıyor ve organize ediyoruz. Örneğin fistül yada katater açılması gerekiyorsa en iyi hastaneden randevusunu alıp yaptırıyoruz. Yada saç ekimi veya estetik operasyon yapılacaksa yine en iyi merkezle iletişim kurmasını sağlıyoruz.
Otel konusunda alternatifler sunuyor, rezervasyonlarını yaptırabiliyoruz.
Diyaliz Merkezimizde üç ayrı oda kategorisinde hizmet veriyoruz.
VIP Room : Sizi özel hemşire gözetiminde diyalize alıyoruz. Suit odanızda yakınlarınız yanınızda refakat edebiliyor. Ayrıca diyaliz işlemi sırasında yemeğinizi yiyebilir, çayınızı ve kahvenizin tadını çıkarabilirsiz. TV den istediğiniz filmi seyredip internet erişimi sağlayabilirsiniz.
Ücreti : 170 USD
Sağlık Turizmi Tek Kişilik VIP Oda
Sağlık Turizmi Tek Kişilik VIP Oda
Tek Kişilik Oda : Yine özel hemşire gözetiminde sadece siz diyalize giriyorsunuz. Maalesef bu odaya refakatçi kabul edemiyoruz.
Ücreti : 120 USD
Seans Salonu : Burada diğer hastalarımızla beraber diyalize giriyorsunuz. Refakatçi kabul edilmiyor.
Ücreti: 80 USD

Whatsapp'tan mesaj yazmak için tıklayınız

WHATSAPP

Whatsapp hattımızdan müşteri temsilcimiz ile görüşebilir hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

MESAJ YAZ

ANLAŞMALI KURUMLAR

Groupama Sigorta
Güneş Sigorta
Ak Sigorta
İş Bankası Sigorta
SGK
İmece Danışmanlık
Acıbadem Sigorta
Milli Reasürans
Güncelleme Tarihi 01.03.2024
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindirHekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.
© Copyright 2021 Rentek Diyaliz Merkezleri - Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım : GWT
Whatsapp'tan mesaj yazmak için tıklayınız